Celodenní seminář pro instruktory a asistenty instruktorů v taekwondu ITF

V neděli 22. října 2017 se poprvé na severní Moravě uskutečnil pod záštitou Českého svazu Taekwon-Do ITF celodenní seminář pro instruktory a asistenty instruktorů v taekwondu ITF. Jeho vedení se ujali místní mezinárodní instruktoři, Michal Opuszynski (5. dan) a Marek Lazor (4. dan).

Program semináře, který probíhal v Ostravě, byl rozdělen na 2 části. Dopolední čtyřhodinový blok, který vedl Marek Lazor, probíhal v učebně u dataprojektoru a na programu byly následující témata: historie taekwonda a život jeho tvůrce, korejského generála Choi Hong-hi, teorie síly v taekwondu, pohyb v taekwondu a jeho typy, testové otázky pro svazové testy pro trenérské třídy.

Každý účastník si navíc z dopolední části odnesl hned 2 svazové publikace, a to „Otázky specializace taekwonda“ i „Příručku pro trénink a zkoušky“.

Po obědě následoval druhý čtyřhodinový blok, který vedl Michal Opuszynski. V něm byly na programu tyto témata: nácvik základních kopů a úderů, trénink na lapy, hosin sool a výuka řízených soubojů (samo, ibo i ilbo matsogi). Čas již tentokrát sice nezbyl na výuku tando matsogi, avšak alespoň je důvod uspořádat v budoucnu další seminář.

V závěru semináře pak všech 18 účastníků, držitelů technického stupně dan v taekwodnu ITF, obdrželo certifikát o absolvování semináře a my věříme, že byl pro všechny v mnohém přínosný.

Předpokládáme, že tento celodenní seminář nebyl poslední, ale naopak nastartuje mezinárodní instruktory v taekwondu ITF, a to nejen na severní Moravě, k uspořádání dalších seminářů s tématy, které nejen naše studenty, ale i instruktory zajímají a navzájem si tak předáme mnohaleté nabyté zkušenosti a znalosti.

Marek Lazor

vedoucí školy Taekwondo ITF Ostrava

70 fotografiíPropozice