2. kolo setkání středisek talentované mládeže 2017 v taekwondu ITF

O víkendu 14. – 15.10.2017 se ve sportovním centru ČUS v Nymburce uskutečnilo letošní druhé celosvazové setkání středisek talentované mládeže. Tentokrát se organizátoři rozhodli začít rovnou testování a až po předvedených výkonech byla večer na programu velice zajímavá prezentace státní reprezentace z letošního mistrovství Evropy v anglickém Liverpoolu a setkání s úspěšnými juniorskými reprezentantkami České republiky, mistryněmi Evropy 2017.

Rekordní počet 199 talentů se nejprve zvážilo, poobědvalo a mohlo se začít přesně včas podle předem připraveného harmonogramu. Středisko STM Praha 2 po ostravském kole vedlo v testování o 4 zlaté medaile před STM severní Morava a tento víkend nenechalo nic náhodě. Přivezli historicky největší výpravu, celkem 87 vybraných dětí a mládeže.

V sobotu bylo na programu testování mladších a starších žáků i žákyň. Zde se ukázal boj Davidů s Goliášem marný a už po sobotním klání bylo o celkovém vítězi jasno. I ve druhém kole se představily opět týmy mladších žáků a žákyň a vše nasvědčuje, že se kategorie těch nejmenších dětí budou pomalu, ale jistě naplňovat.

Všechny kategorie šly po sobě, tak jak měly, a ještě s předstihem před plánovaným časem se vyhodnotili nejúspěšnější jednotlivci.

Jarní ostravské vítězství obhájili společně jihomoravští mladší žáci Adam Dvorský a Eliška Trčková, kteří jsou prozatím vůbec prvními nejúspěšnějšími mladšími žáky na soutěžích pořádaných svazem.

I ve starších žácích byl tento titul z jara obhájen. Postaral se o to talent ze střediska Praha 2, a to Ondřej Faltin. Ze stejného střediska STM přebrala pohár pro nejlepší starší žákyní i Eliška Fuxová.

V neděli přišli na řadu junioři a juniorky. I na druhém setkání středisek se mohlo představit ještě více členů sportovní juniorské reprezentace ČR, což ještě zvýšilo kvalitu nedělních utkání. Také v neděli se začalo na minutu přesně a dominance průběžně vedoucího střediska Praha 2 zmizela.

Naopak neuvěřitelnou šňůru vítězství předvedli bojovníci ze Severní Moravy a vyhrávali jednu kategorii za druhou. Díky výborné práci rozhodčích se celá neděle držela harmonogramu, a ještě něco málo před plánovaným časem se mohlo začít předávat poháry.

Nejúspěšnějšími juniory byli na tomto testování vyhlášeni Vendula Mertová (STM severní Morava) a Petr Novotný (STM Praha 2).

Celkovými vítězi obou letošních setkání středisek talentované mládeže se stalo STM Praha 2, kterému se podařilo vrátit pohár zpět do Čech. Druhé místo obsadilo STM severní Morava a třetí STM jižní Morava.

Všechny výsledky z tohoto setkání se započítávají do žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF 2017 (Top Ten liga).

Za hladký průběh soutěže děkuji za odvedenou práci všem rozhodčím, organizátorům, ale i koučům a samotným talentům.

Nejlepší jednotlivci 2. kola setkání středisek talentované mládeže:

mladší žák Dvorský Adam (STM jižní Morava): 2 – 0 – 2
mladší žákyně Eliška Trčková (STM jižní Morava): 2 – 0 – 1
starší žák Faltin Ondřej (STM Praha 2): 2 – 0 – 1
starší žákyně Eliška Fuxová (STM Praha 2): 2 – 0 – 0
junior Petr Novotný (STM Praha 2): 1 – 1 – 0
juniorka Vendula Mertová (STM severní Morava): 2 – 0 – 0

Konečné pořadí středisek talentované mládeže v ČR:

1. STM Praha 2 (58 – 41 – 69)
2. STM severní Morava (48 – 31 – 33)
3. STM jižní Morava (13 – 17 – 21)

Kamil Šamal

trenér STM SM

117 fotografiíPropoziceVýsledky