Mezinárodní závody v Maďarsku i s naší účastí, navíc úspěšnou

Víkend 20. – 22. 10. 2017 nepatřil pouze semináři pro trenéry, ale menší skupinka ostravských dětí se také vydala reprezentovat středisko talentované mládeže severní Morava (STM SM) na maďarské OPEN závody do města Jaszbereny nedaleko Budapešti. Vyjíždělo se už v pátek v noci, abychom byli v sobotu ráno připraveni včas, po zhruba sedmi hodinách cesty autobusem jsme dojeli na místo, trenéři zajistili registraci, děti se zvážily a mohly se začít připravovat. Tyto závody jsme s našim STM SM navštívili už v roce 2015, získali zde pohár, takže našim cílem bylo toto prvenství obhájit a hlavně získat zase nové zkušenosti v mezinárodním prostředí.

Celková účast bylo cca 145 závodníků, krom nás a Maďarů si přijeli zazávodit také Slováci, Rumuni, Srbové a závodníci z Bosny. Závody začaly slavnostním zahájením a následně už se rozjely první kategorie tulů a po krátké pauze následně i boje.

Za naší školu se našim závodníkům povedlo předvést perfektní výsledky. Konkrétně tedy Káji Šrubařové, která se sice v sestavách neumístila, díky odlišně nastaveným pravidlům (rozhodčí mohl zadat sestavu, která je až na následující pásek a tu bohužel Kajá ještě neumí), ale věřím, že jinak by byla také na stupni vítězů. Zato si to vynahradila v matsogi, kde získala krásné 2. místo v kategorii do 38 kg.

Další medailí přispěl i Ondra Křižánek, kterému bohužel sestavy také nevyšly, ale zato si z boje odvážel 3. místo v kategorii starších žáků také do 38 kg. Musím říct, že u Ondry je vidět, jak se stále zlepšuje a po malých krůčcích se šplhá na ty přední příčky.

Dalším úspěšným závodníkem byl Dan Stadtherr, kterému se povedlo získat 1. místo v sestavách starších žáků s 5. – 6. kupem a také si odvezl medaili za sportovní boj.

A poslední na závěr naše perla. Radim Hložek, který zopakoval svůj úspěch z Moravia OPEN 2017 a posbíral, co se dalo. Takže mu doma na poličce přibily další zlaté medaile z tulů i matsogi a také pohár za nejúspěšnějšího mladšího žáka. Doufám, že mu to moc nestoupne do hlavy a svůj výkon předvede na následujícím mistrovství České republiky juniorů (3. – 5.11.2017, Nymburk). Skvělé výkony samozřejmě předvedli i další členové STM, takže jsme s celkovým ziskem 17 zlatých, 13 stříbrných a 7 bronzových stáli na stupních vítězů i my trenéři a přebírali opět pohár za nejúspěšnější výpravu.

Dovolím si, za ostravské trenéry děti pochválit, u všech je vidět velký posun dopředu, čím dát tím častější úspěchy a ty získané medaile, jsou už jen takové třešničky na dortu. Všem gratulujeme a doufáme, že tyto výkony zopakují na MČR, které nás teprve čeká.

Markéta Kovaříková

trenérka školy Taekwondo ITF Ostrava

8 fotografií