Název školy

Tvůrce a zakladatel taekwonda, Choi Hong-hi byl ve svém mládí velmi slabý a neduživý, čímž se stal neustálým zdrojem starostí pro své rodiče.

Avšak Choi i tak projevoval silného a nezdolného ducha, když byl v roce 1930 již jako dvanáctiletý žák vyloučen ze školy, protože veřejně agitoval proti japonským úřadům a japoncům, kteří v té době celou Koreu okupovali.

Po vyloučení malého Choie ze školy jej otec poslal studovat kaligrafii (umění krasopisu), což byl v té době velice prestižní obor, k jednomu z tehdejších nejslavnějších učitelů kaligrafie v tehdejší Koreji, panu Han Il-dongovi.

Han Il-dong byl kromě toho také mistrem starověkého korejského bojového stylu Tae-Kyon, využívajícího především technik nohou.

Mistr Han, který byl znepokojen slabou fyzickou kondicí svého nového žáka, tak začal Choie zasvěcovat do cvičení Tae-Kyon, aby mu pomohl zdokonalit i jeho tělo.

Choi Hong-hi se tak u mistra Hana učil umění kaligrafie i bojového umění Tae-Kyon až do své plnoletosti, následně pak byl v roce 1937 poslán svým otcem k dalším studiím do Japonska.

Nicméně byl to právě mistr Han Il-dong, který přivedl malého Choie, budoucího tvůrce taekwonda, k bojovým uměním.

Na počest tohoto muže jsme tak pojmenovali v roce 1994 naši školu taekwonda v Ostravě na IL DONG.

V roce 2016 došlo k vypuštění tohoto jména z názvu a od té doby je oficiální název Škola taekwon-do ITF Ostrava, z. s.