Zářijový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

V neděli 24. 9. 2017 se v tělocvičně 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku-Místku uskutečnil na severní Moravě první poprázdninový regionální technický seminář v taekwondu ITF. Vzhledem k pracovním povinnostem velmistra Hwang Ho-jonga, hlavního instruktora svazu, který je až do 4. října 2017 ještě po mistrovství světa v Koreji, byli vedením semináře pověřeni regionální instruktoři Michal Opuszynski (5. dan) a Jozef Juhás (5. dan).

Seminář byl zaměřen převážně na opakování základních kopů v taekwondu, cvičení vybraných technických sestav a nácvik řízených soubojů sambo, ibo i ilbo matsogi. Ve druhé části semináře si všichni účastníci semináře vyzkoušeli, nebo zopakovali dvě konkrétní sebeobrany, a pak především navolnění útočníka pomocí útoků na citlivé body na těle. Další svazový regionální seminář v taekwondu se v regionu uskuteční opět za měsíc, v ideálním případě již s velmistrem Hwangem.

V říjnu je také možnost zúčastnit se celodenního semináře pro instruktory a asistenty, který se uskuteční v neděli 22. října 2017 v Ostravě. Propozice na tuto akci můžete nalézt ve svazovém kalendáři.

Michal Opuszynski

vedoucí školy KANGSONG Hlučín