Moravia OPEN 2017 v taekwondu ITF

O víkendu se na přelomu září a října 2017 konal v ostravském Trojhalí již 4. ročník největší mezinárodní soutěže taekwondo v České republice – Moravia Open. Závodníci z mnoha českých, moravských, ale i zahraničních škol si mohli zasoutěžit v disciplínách technických sestav, matsogi, pointfightingu, speciálních přerážecích technik, silovém přerážení a ti nejmenší také v softkicku (boj s pěnovými tyčemi).

Školu IL Dong Ostrava vyjelo reprezentovat celkem 23 závodníků z řad žáků, juniorů i seniorů. Po sobotním soutěžním dni připsali na konto 3 bronzové medaile za technické sestavy Klára Pyšová, Jan Fryštacký a Markéta Kovaříková. Poslední jmenovaná se také umístila na 2. místě v silovém přerážení.

V neděli před rozhodčími stanuli mladší a starší žáci, kteří byli v našem týmu zastoupeni nejhojněji. Zvyšovala se tudíž i procenta na zisk medailí. Po odstartování kategorií však byla na mnohých znát dvouměsíční prázdninová pauza. Pro trenéry je to ale jistota, že se během roku nebudou nudit a mají na čem s dětmi dále pracovat. I přesto se na některé usmálo štěstí a vyneslo je na stupně vítězů. Na 3. místa dosáhly Vanda Glembková a Barbora Staniševská, na 2. Karla Šrubařová a Eliška Vostárková a na zlatou 1. příčku se vyhoupl Radim Hložek.

Naši žáci se v menší míře dokázali prosadit také ve speciálních technikách. Zde se ve svých kategoriích umístili Vanda Glembková na 3. místě a Radim Hložek na 1. místě.

O něco málo úspěšnější byly pro žáky bojové kategorie. V zápasech s pěnovými tyčemi se dokázala prošermovat až na 2. místo Anna Vítková. V „polořízeném“ sportovním boji – pointfightingu se na 3. místo dostali Aneta Jelenová, Eliška Vostárková a Lukáš Hurník. Poslední zápasy patřily sportovnímu boji – matsogi, ve kterém své dosavadní zkušenosti zužitkovali Ondřej Křižánek (3. místo), Karla Šrubařová (2. místo) a Radim Hložek (1. místo). Ten tak v závěru soutěže zkompletoval hattrick a zaslouženě si odnesl pohár pro nejúspěšnějšího mladšího žáka.

Závody pro náš oddíl skončily za celkového medailového stavu 3-5-10.

I přesto, že ne všichni dosáhli na medailové pozice, je dobré si z těchto závodů odnést několik poznatků. Žáci i trenéři mají na vědomí, že je vždy a stále co zlepšovat a chtít na svých výkonech či výkonech svěřenců tvrdě pracovat. Dále jsme se také přesvědčili o tom, že máme v oddíle mezi malými dětmi velké bojovníky, kteří i po tvrdších zásazích dokázali zatnout zuby, znovu vstát a jít bojovat. Namátkou jmenovitě Eliška Zemančíková a Radim Hložek, kteří tak naplnili zásadu nezdolného ducha přímo v praxi.

Závěrem bych chtěl každopádně jménem trenérů pochválit VŠECHNY závodníky a poděkovat jim za předvedené výkony a přístup plný odhodlání a vervy.

Robin Talacek

trenér školy Taekwondo ITF Ostrava

87 fotografiíPropoziceVýsledky