Únorový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

13. února 2019, Frýdek Místek

Ve středu 13. února 2019 se uskutečnil od 18:30 hodin v tělocvičně 8. ZŠ ve Frýdku Místku únorový svazový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě, a to opět osobně s korejským velmistrem taekwonda, prof. Hwang Ho-jongem (9. dan).

Celý seminář měl tentokrát dvě části. V té první cvičili všichni účastníci semináře spolu, a to pod vedením velmistra vybrané základní techniky taekwonda a následně pak společné cvičení vybraných technických sestav.

Ve druhé části semináře oddělil velmistr nevelkou skupinku přítomných držitelů 4. danů a pod jeho vedením opakovali technické sestavy Yon-gae až Moon-moo, tedy všechny technické sestavy na technický stupeň 5. dan.

Ostatní pod vedením mezinárodního instruktora Michala Opuszynského (6. dan), pokračovali v dalším nácviku základních technik, aplikací těchto technik a cvičením nižších technických sestav.

Samozřejmě ani na tomto semináři nechybělo zopakování teorie síly v taekwodnu, tak jak ji vytvořil generál Choi Hong-hi. Tedy jak dokáže každý vytvořit maximální sílu v technice.

Pravidelný březnový svazový regionální technický seminář s velmistrem Hwangem proběhne na severní Moravě již zanedlouho, a to v úterý 12.3.2019 od 18:00 hodin v Havířově.

Marek Lazor