Jarní pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF, jeden pohár a 7 medailí do Ostravy

15. – 16. února 2019, Brno

O víkendu 15.2 – 16.2.2019 se ve sportovní hale Masarykovy Univerzity v Brně konala první letošní svazová soutěž, a to 1. kolo Poháru Českého svazu Taekwon-Do ITF.

I přes nezvykle brzký letošní termín se této soutěže zúčastnilo více než 240 závodníků z 26 škol z celé České republiky. Naši školu zde reprezentovalo 5 závodníků, a to Radim Hložek, Daniel Stadtherr, Anna a Jana Hurníkovy a Ondřej Křižánek. Na těchto závodech se museli vypořádat nejen s novými soutěžními pravidly, ale též s přestupem do vyšších věkových kategorií. A podle výsledků se toho zhostili na výbornou.

Soutěžní den startovaly jako obvykle technické sestavy a první zlatou medaili pro náš oddíl v kategorii starších žáků vybojoval Radim Hložek. Další medaili potom mezi mladšími juniory přidal Daniel Stadtherr, který těsně prohrál před branami finále a v boji o bronz už zaváhání nepřipustil.

Kolem poledne byl na programu sportovní boj a v něm se všichni naši závodníci umístili na stupních vítězů. Ondra, Anička a Danek si vybojovali bronz, Janička se radovala ze stříbra a Radim z druhé zlaté medaile, která mu zajistila i pohár pro nejúspěšnějšího jednotlivce.

Naše výprava získala celkově při počtu pěti závodníků 2 zlaté, 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile a dokázala tak, že co ztrácela na počtu, to nahrazovala na kvalitě.

Věříme, že tato akce závodníky pořádně nastartovala a na březnovém Czech OPEN 2019 v taekwodnu ITF v Nymburce se objeví ještě v lepší formě.