Lednový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

24. ledna 2019, Ostrava

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 se uskutečnil od 18:00 hodin ve velké tělocvičně ZŠ Horymírova v Ostravě Zábřehu první letošní regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě, a to opět osobně s korejským velmistrem taekwonda, prof. Hwang Ho-jongem (9. dan).

Hned v úvodu semináře předal velmistr Hwang, před více jak 40 účastníky semináře, slavnostně certifikáty na vyšší technické stupně dan všem, kteří úspěšně složili zkoušku na prosincových republikových svazových zkouškách v Brně. Vůbec poprvé předal velmistr Hwang také na severní Moravě certifikát na 6. dan v taekwondu, a to Michalu Opuszynskému ze školy Kangsong.

Poté již začal vlastní seminář, v jehož úvodu velmistr Hwang již poněkolikáté chtěl od všech přítomných zopakovat teorii síly v taekwondu, tak jak ji vytvořil generál Choi Hong-hi a následně také vysvětlit, jak dokáže každý vytvořit maximální sílu v technice.

Později pak všichni začali tuto teorii aplikovat v praxi při nácviku vybraných obranných i útočných technik rukou i nohou. Obdobně pak i při opakování vybrané technické sestavy Yul-gok na modrý pásek.

Závěr semináře pak patřil, podobně jako den předtím v Brně, tréninku vybraných technik a kopů ve dvojicích na lapu.

Další regionální technický seminář s velmistrem Hwangem proběhne na severní Moravě již zanedlouho, a to ve středu 13.2.2019 od 18:30 hodin ve Frýdku Místku.

Uvidíme se na něm!

Marek Lazor