Severní Morava vyhrála 1. kolo celorepublikového testování talentované mládeže

Třetí dubnový víkend patřil tradičně v Nymburce letošnímu celorepublikovému testování talentované mládeže našeho svazu. Celkově do Nymburku dorazilo 177 vybraných talentů z 5 středisek TM, mezi kterými nechybělo ani 39 severomoraváků.

V sobotu uspořádalo oddělení dětí a mládeže pro všechny soutěž ve skládání korejských kaligrafií a později večer po skončení 1. soutěžního dne pak především pro trenéry seminář na téma „Poznámky z pohybové fyziologie pro taekwon-do“, který vedl všem známý taekwondista a fyzioterapeut Mgr. Martin Svitek (4. dan a mezinárodní instruktor).

V neděli pak pokračovala soutěž talentů, především pak v juniorské kategorii, a to ve 4 soutěžních disciplínách sportovního taekwonda. Testování se zúčastnili také všichni čtyři reprezentační trenéři, kteří zde vyhledávali ty nejlepší, kterým pak mimi jiné nabídli možnost absolvovat společně s reprezentací svazu hned následující týden zahraniční závody ve Slovinsku. Vše na náklady svazu. Celkem tak bylo osloveno 15 talentů a my se těšíme na jejich výsledky.

V závěrečném hodnocení se zde stalo opět nejúspěšnějším STM severní Morava (19-14-17), které tak obhájilo své loňské prvenství před největším STM Praha II. (14-14-22) a STM jižní Čechy (11-11-12).

Druhé kolo celorepublikového testování STM proběhne až po letních prázdninách v Ostravě.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

50 fotografiíPropoziceVýsledky