Dubnový regionální technický seminář na severní Moravě

V pondělí 18. dubna 2016 se uskutečnil tentokrát pod vedení mezinárodního instruktora Jozefa Juháse (5. dan) další z řady pravidelných měsíčních svazových regionálních seminářů na severní Moravě.

Program semináře byl opravdu nabitý. Po netradiční pohybové rozcvičce byl na programu hned nácvik speciálních přerážecích technik pro zkoušku na 1. i 2. dan. Protože se semináře zúčastnilo hned několik mezinárodních instruktorů, zpestřili si tento nácvik i o speciální techniky na vyšší technické stupně dan (twimyo bituro chagi, bandae dollyo chagi 360 apod.). Když toto zaregistrovali ostatní, chtěli si tyto techniky vyzkoušet i oni.

Další bod programu byl nácvik vybraných sebeobranných situací. Pan Juhás vybral asi dvě nejtypičtější situace (škrcení v kravatě a českou facku). Vzhledem k tomu, že k nácviku ponechal dostatek času k opakovanému zkoušení, věřím, že je všichni studenti maximálně pochopili a budou je dále trénovat a zkoušet.

V poslední části semináře procvičili všichni technické sestavy od bílého pásku (Chon-ji tul) až po první sestavu na 2. Dan (Kwang-gae tul), tedy celkem 10 sestav z celkových 24 v taekwondu ITF.

V samém závěru došlo ještě k jednomu velkému společnému přání. Vedoucí semináře, pan Jozef Juhás totiž jen týden před seminářem, přesně 11. 4. 2016, oslavil své již 70. narozeniny. Moc gratulujeme, přejeme hodně zdraví a ještě hodně dalších společných seminářů.

Další seminář se na severní Moravě uskuteční opět za měsíc, a my všichni věříme, že bychom si už opět mohli zacvičit s velmistrem Hwang Ho-yongem, který je momentálně doma v Koreji.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

28 fotografií