Říjnový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

Ve středu 25. 10. 2017 se po zkouškách na žákovské technické stupně v taekwodnu ITF uskutečnil od 18:30 v tělocvičně 8. ZŠ ve Frýdku-Místku druhý poprázdninový regionální technický seminář v taekwondu ITF, tentokrát již s korejským velmistrem, Hwang Ho-jongem (9. dan).

Na programu semináře bylo opakování i nácvik základních technik, procvičení vybraných technických sestav a nácvik polovolného boje (pan jaju matsogi). Vlastního semináře se zúčastnilo velké množství aktuálních i bývalých reprezentantů České republiky ve sportovním taekwodnu ITF, včetně Kristýny Pravdové, členky týmu aktuálních dvojnásobných mistryň světa v taekwondu ITF ze zářijového mistrovství světa v korejském Pchjongjangu.

Poprvé na regionálním semináři bylo vyzkoušeno také ozvučení tělocvičny, tak aby se informace velmistra Hwanga dostaly v nezkreslené podobě i k zadním řadám studentů. Velmistr Hwang toto vylepšení přijal prozatím lehce s rozpaky s tím, že by měl rád mikrofon někde jinde než v ruce, aby mohl bez omezení využít obě ruce k výuce. Na příště určitě zajistíme …

V první části semináře byl tedy na programu nácvik základních technik, kde se velmistr opět zaměřil na využití znalostí z teorie síly a vzhledem k množství reprezentantů také na již skoro tradiční odstranění dupaní v technikách.

Technik bylo probráno nakonec tolik, že v závěru semináře již nezbyl čas na nácvik polovolného boje, ale jen na avízované vybrané technické sestavy.

Další svazový regionální seminář v taekwondu se v regionu uskuteční určitě opět za měsíc a již pro něj hledáme vhodný termín i místo.

Uvidíme se tedy na severní Moravě na semináři opět za měsíc.

Marek Lazor

vedoucí školy Taekwondo ITF Ostrava

247 fotografií