Mistrovství České republiky v taekwondu ITF 2017

Víkend 3. až 5. listopadu 2017 se stal časem pro proběhnutí nejvýznamnější soutěže pořádané Českým svazem taekwonda ITF – Mistrovství České republiky. Letos se toto mistrovství navrátilo zpět do sportovního centra v Nymburku, kde se konalo v minulých letech již několikrát. Poměřit své síly a bojovat o titul mistra republiky přijelo úctyhodných 554 závodníků z 30 svazových oddílů. Tento vysoký počet závodníků byl znát nejen v zaplnění prostoru v hale, ale také v jednotlivých soutěžních kategoriích. Konkurence tak byla přímo obrovská a vítězové si mohou medailí cenit dvojnásob.

Za náš oddíl bylo nominováno celkem 7 závodníků. V žákovské skupině nastoupili Lenka Bridziková, Radim Hložek, Ondřej Křižánek, Daniel Stadtherr a Karla Šrubařová, v juniorské Klára Pyšová a v seniorské Markéta Kovaříková. I přes tento malý počet našich závodníků se podařilo získat 6 medailí stříbrné a bronzové barvy. Na tu nejcennější – zlatou se našim závodníkům dosáhnout nepodařilo, i když Radim Hložek byl dvakrát jen krůček od jejího zisku. Máme tak alespoň důvod a motivaci vyrazit na MČR i v příštím roce.

Umístění našich závodníků:
Radim Hložek – stříbrná medaile (T-ki a matsogi), bronzová medaile (tul)
Karla Šrubařová – bronzová medaile (tul)
Klára Pyšová – bronzová medaile (matsogi)
Markéta Kovaříková – bronzová medaile (tul)

Je třeba ale také pochválit ty, kteří medaili nezískali, ale předvedli pěkné výkony. Ondřeji Křižánkovi se v kategorii technických sestav podařilo třikrát postoupit. Za běžných okolností by to znamenalo finálové klání. V konkurenci 60 dalších závodníků se však Ondřej musel spokojit pouze s pocitem dobře odcvičených sestav.

Závěrem patří všem našim zúčastněným velké díky za reprezentaci oddílu i města Ostravy. Nyní již mohou na chvíli zaslouženě vydechnout a čerpat síly na další větší závody, které se uskuteční na jaře příštího roku.

Robin Talacek

trenér školy Taekwondo ITF Ostrava

11 fotografiíPropoziceVýsledky