Přivezli jsme 2 medaile z týmové soutěže Brno OPEN 2013 v taekwondu ITF

V neděli 6.10.2013 na všechny příznivce týmových závodů v technických sestavách a sportovním boji čekala mezinárodní soutěž Brno Team Open. Už podle názvu je jasné, že se testovala síla jednotlivých týmů, nikoli jednotlivců.

Sraz členů naší školy z Ostravy i Hlučína byl brzy ráno u Mc Donaldu v Shopping Parku Avion, kde se po naskládání do jednotlivých aut mohlo vyrazit směrem na Brno. Tam ze všeho nejdříve proběhla registrace všech týmů. V našem případě šlo o jeden juniorský a jeden seniorský tým. Následně pak bylo oficiální zahájení a představení jednotlivých oddílů, které dorazily.

V dopoledních hodinách se na tatami objevili žáci a junioři. Kvůli nedostatečnému počtu ostravsko-hlučínských závodníků v juniorském týmu jim nebylo povoleno závodit v technických sestavách. Vrhli se tedy rovnou na sportovní boj, kde se projevily jejich dovednosti a chuť pro závodění. Po skončení soubojů, na které byla radost se dívat, se kluci umístili na celkovém 2. místě. Bohužel kvůli okolnostem vzniklým během závodů nedosáhli vítězství.

Odpoledne byly v plánu seniorské kategorie. Všichni senioři počítali, že si zazávodí pouze ve sportovním boji, ale po domluvě s hlavním rozhodčím přistoupili na to, že odcvičí i technické sestavy. Moc času nezbývalo, a tak se seniorští závodníci odebrali na chodbu a zkoušeli cvičit jednotlivé sestavy. Nejdříve individuálně a pak všichni najednou, aby trefili stejný rytmus. Na vymýšlení choreografií už nebyl čas.

Když přišlo na věc, překvapivě všechny sestavy (Won-Hyo, Toi-Gye, Yul-Gok a Do-San) odcvičili relativně ve stejném rytmu, což dopomohlo k celkovému 3. místu.

Ve sportovním boji už to ale nebylo tak světlé. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin po třech, přičemž naši senioři byli vylosováni do té s těžšími soupeři – Brno a výběr Polska.

Po prohře 6:3 s Brnem seniory čekal tým složený z polských reprezentantů. Přežít zde znamenalo vyhrát. Což se tedy nakonec podařilo. Prohra však byla neuvěřitelných 0:6. O síle polských soupeřů se později přesvědčily i zbylé týmy. Všechny zápasy končily pro Poláky výhrou 6:0. Senioři sice prohráli, ale na druhou stranu mají nové zážitky a zkušenosti z bojů proti Polsku.

Naše škola si tak odvezla jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a umístila se na celkovém 7. místě.

Robin Talacek

trenér školy Taekwondo ITF Ostrava

30 fotografií