Regionální technický seminář s velmistrem Hwangem

První regionální technický seminář s velmistrem Hwang Ho-yongem se uskutečnil na severní Moravě ve čtvrtek 3. října 2013 a tentokrát v Opavě. V úvodu semináře předal velmistr Hwang slavnostně certifikáty novým držitelům černého pásku (1. – 4. dan). Z naší školy převzai osobně certifikát za úspěšnou zkoušku na 3. dan Pavel Rýgl, a na 1. dan Andrea Lampartová a Milan Fryštacký ml. (všichni z Hlučína). Další 5 členů naší školy obdrží certifikáty z rukou vedoucího školy na řádném tréninku.

Následně se všech 19 účastníku semináře rozcvičilo a v rychlém sledu odcvičilo technické sestavy Chon-ji až Ge-baek, v nichž velmistr Hwang tentokrát kladl důraz především na práci nohou, které mají sloužit především k pohybu a ne „dupání“. Hlavní energie má vždy směřovat do místa kontaktu se soupeřem a né do země.

Po přestávce zbyl ještě prostor na oblíbené volné souboje (yaju matsogi) a na konec i na trénink speciálních přeráženích technik, i když jen na lapy.

Další regionální semináře se uskuteční začátkem listopadu v Karviné či Havířově, v prosinci pak 6.12. ve Frýdku Místku. Hned druhý den 7.12.2013 se pak uskuteční celorepublikový celodenní seminář v Brně.

Marek Lazor

vedoucí školy Taekwondo ITF Ostrava

25 fotografií