2. celorepublikové setkání členů STM v taekwondu ITF

Po oba víkendové dny 19. – 20. října 2013 proběhla v Ostravě největší národní mládežnická akce Českého svazu Taekwon-Do ITF, a to 2. celorepublikové setkání členů středisek talentované mládeže. Celkem se této akce zúčastnilo 154 vybraných talentů z celé republiky a nespočet doprovodných osob (trenéři, činovníci, rozhodčí a další).

Sobotní program připravili členové oddělená STM a sportovní reprezentace svazu. Nejprve mohli všichni účastnici absolvovat dvouhodinový seminář s mgr. Matinem Svitkem (4. dan), jehož náplní byl především trénink technik vhodných pro exhibiční vystoupení, přesnost technik a ke konci proběhla i minisoutěž v akčních scénkách. Druhý seminář, který vedli reprezentační trenéři mgr. Jan Mraček (4. dan) a Ing. Jan klaška (4. dan), byl zaměřen na trénink s lapou.

Neděle pak byla zaměřená na porovnání výkonnosti všech členů STM formou testovací soutěže ve všech sportovních disciplínách taekwonda. Zde patří severomoravští talendi dlouhodobě k nejlepším v republice a také zde to potvrdili, když v celkoém hodnocení vybojovali jen těsně druhé místo za STM Praha 2 vedeném Martinem Zámečníkem (6. dan), prezidentem svazu.

Severomoravské členy STM čeká do konce roku ještě jednou tréninkové soustředění a pak ještě všemi očekávané závěrečné soustředění, na kterém už sice moc o trénování nepůjde, ale i regenerační a relaxační soustředění jsou důležitá 🙂

Marek Lazor

vedoucí školy Taekwondo ITF Ostrava

237 fotografiíPropoziceVýsledky