Mistrovství Evropy 2016 v taekwondu ITF

Reprezentanti České republiky dokázali vybojovat na letošním mistrovství Evropy 2015 v taekwondu ITF, které se konalo 11. – 17. dubna 2016 v řecké Soluni, celkem 14 zlatých, 13 stříbrných a 14 bronzových medailí, čímž se zařadili celkově za Rusko, Ukrajinu, Řecko na 4. místo v Evropě. Oproti loňsku jsme si polepšili o jednu příčku, když jsme letos předčili Bulharsko.

V nejprestižnější, seniorské kategorii, ziskem 4 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových obsadila Česká republika dokonce za Ruskem a Řeckem hned 3. místo v Evropě. Hrozově však již vypadá odstup prvního Ruska, které dokázalo proti nám jen v seniorské kategorii získat 4 x více zlatých medailí.

Mimo to, dokázali hned 3 naši reprezentanti získat pohár za nejůspěšnějšího závodníka letošního ME, a to ve veteránech Radka Heydušková a v juniorech Jiří Novák a Tereza Štekerová.

Juniorskou a veteránskou reprezentaci České republiky letos čeká ještě druhý, větší vrchol, a to v termínu 5. – 11.9.2016 mistrovství světa v taekwondu ITF v italské Andrii.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

68 fotografiíPropoziceRozlosováníVýsledky