Znojmo OPEN 2014 ve sportovním taekwondu ITF

Je pátek 06.06.2014 a dnes odjíždíme do Znojma na závody Znojmo Open. Já se připojuji v shopping parku v Ostravě, kde o půl čtvrté nastupuji do auta, ve kterém jedou Milan Fryštacký, Honza Fryštacký a jejich taťka Milan Fryštacký. Vyrážíme směrem Znojmo.

Cesta utíká poměrně rychle a tak, za přibližně 2 hodiny přijíždíme k hale. Po registraci a následnému vážení kde se já i Milan v pohodě vejdeme do svých váhových kategorií (do 63 kg a do 70 kg) si Honza musí jít ještě zaběhat, aby shodil nadbytečnou váhu. Po 45 minutách běhání a skákání přes švihadlo shazuje potřebných 1,5 kg a je zaregistrován. Ihned po vážení míříme do blízké restaurace abychom zahnali hlad po držené hladovce. Ubytováni jsme v Tašovicích v útulném penzionu.

Vstáváme v 7 hodin, dáváme si snídani a jedeme do haly. Zahájení závodů se opozdí o hodinu. Po slavnostním nástupu se začíná závodit v technických sestavách v seniorských kategoriích, poté nastupují seniorky, žáci, žačky, juniorky a junioři. Tohle pořadí se nezmění během celých závodů. Už v sestavách máme první úspěchy, Honza získal stříbro a Milan bronz. Neúčastníme se v sebeobraně, ani v týmových závodech, jelikož jsme nesložili tým. Proto si dáváme lehký oběd v blízké restauraci. Po polední pauze se dostáváme k matsogi (sportovní boj), kde všichni dobře bojujeme. Já získávám bronz a Honza po úctihodném výkonu se zraněnou nohou získává stříbro. Odhlašuje se ze speciálních technik, kvůli zranění. Milan a já se nakonec ještě účastníme soutěže ve speciálních přerážecích technikách, kde Milan vybojuje zlato a mě uteče medaile poté, co sice techniku kopnu správně, ale při dopadu padám na zem.

Tím pro nás závody končí a my odjíždíme zpátky domů a vezeme si 5 medailí pro Ostravu. Zpáteční cesta nám také utekla rychle a já se okolo osmé vracím domů s medailí na krku. Získal jsem nové zkušenosti, poznal nove lidi, vím co zlepšovat a na co se zaměřit pro druhou polovinu sezony.

Ondřej Deingruber

311 fotografiíPropozice Výsledky