Ukázkový trénink krav magy s instruktorem Jaroslavem Teplým

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 se nám podařilo domluvit trénink s instruktorem sebeobrany a krav magy Jaroslavem Teplým, který má s bojovými uměními několikaleté zkušenosti a šéfoval i ochrance na fotbalových zápasech Baníku Ostrava. Po představení a seznámení se Jarda chopil vedení a šlo se na zahřátí formou her. Všichni se přemístili k rohu tělocvičny, kde se společně zahřáli a zároveň potrénovali rychlost, obezřetnost a jakákoli nepozornost stála plácnutí po zádech a následných 10 kliků. Když byli všichni lehce zadýchaní, na vydechnutí si každý našel volné místo na ploše a začalo protahování (aktivnější i pasivnější), doplněné o dynamické varianty ůderů a kliků spíše na dozahřátí, než na posilování.

Následně začal očekávaný trénink na sebeobranu (držení, škrcení), kde si každý také vyzkoušel svoje limity (hranice bolesti, aby věděl, kam až se dá zajít) a jak a kde se má chtit a co se má udělat, aby ochránil sám sebe. Ukázku vždy Jarda předvedl na jednom cvičenci, pak všichni daný pohyb zkoušeli ve dvojicích, které se pravidelně střídaly. Druhá kratší část tréninku byla pak věnovaná základům boje s nožem. Po teoretickém vysvětlení pohybů, ukázání na figurantovi co budeme dělat a jak to dělat správně, aby jsme neublížili sami sobě, jsme opětovně vše aktivně zkoušeli ve dvojicích a střídali své bojové partnery.

Trénink uběhl velmi rychle, i tím, jak byl zajímavý a všichni už se těší na další, který plánujeme zase začátkem února.

Na oplátku v sobotu 3. prosince 2016 vedla Jana Lazorová vedla dvouhodinový seminář pro intruktory krav magy, který byl zaměřen na základní kopy, kombinace kopů a jejich použití, posilování s vlastním tělem. Tréninku se zůčastnil i Robin Talacek, Ondra Deingruber a Milan Fryštácký.

Jana Lazorová
trenérka Školy taekwon-do ITF Ostrava

37 fotografií