Listopadový regionální technický seminář v taekwondu ITF

V neděli 27. listopadu 2016 proběhly v tělocvičně 11. ZŠ ve Frýdku Místku hned dva regionální technické semináře v taekwondu ITF. Oba semináře vedl osobně velmistr Hwang Ho-jong (9. dan).

První seminář byl určen všem studentům do technického stupně 3. dan a na programu byla především příprava na zkoušky na technický stupeň dan. Již zanedlouho, v neděli 11. prosince 2016, totiž proběhnou v Brně celorepublikové zkoušky na technický stupeň dan v taekwondu ITF, na které se přihlásilo hned 37 kandidátů z celé České republiky.

Druhý seminář byl určen držitelům 4. danu a vyššího a na programu byly technické sestavy. Po krátké rozcvičce se nejprve krátce zopakovaly technické sestavy Sam-il až Choi-yong, tedy sestavy na 4. dan a hned po nich se začaly procvičovat sestavy na 5. dan Yon-gae, Ul-ji a Moon-moo.

Protože byl prakticky celý seminář věnován jen těmto třem technickým sestavám, byla možnost si každou sestavu zacvičit až pětkrát, což všichni účastníci ocenili, protože si tyto sestavy mohou všichni společně zacvičit jen výjimečně.

V sobotu 10. prosince 2016 proběhne v Brně další z řady celorepublikových technických seminářů v taekwondu ITF, na kterém si všichni účastníci budou moci zacvičit hned na 2-3 seminářích za sebou, vždy pod vedením českých mistrů nebo mezinárodních instruktorů taekwonda ITF.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

26 fotografií