Technický seminář s velmistrem Hwangem ve Frýdku-Místku

Trochu netradičně, v neděli 5. března 2017, se v tělocvičně 11. ZŠ ve Frýdku-Místku uskutečnil další z řady letošních regionálních technických seminářů s velmistrem Hwangem v taekwondu ITF na severní Moravě.

Snad kombinací nezvyklého dne s jarními prázdninami dorazilo na seminář, kterému předcházely zkoušky na žákovské technické stupně kup domácí školy Joomuk Frýdek-Místek, nakonec jen 16 studentů, asistentů i instruktorů.

Po krátké, intenzivní rozcvičce byl na programu semináře nejprve trénink vybraných základních technik. Později se pak až do konce dvouhodinového semináře probíral nácvik řízených soubojů v taekwondu (sambo, ibo i ilbo matsogi), a to jak z pohledu studenta, tak především i z pohledu trenéra. Všichni si tak důkladně nejen zacvičili řízené souboje, ale vyzkoušeli si i roli instruktorů a jejich velení.

Velmistr Hwang dorazí na další technický seminář na severní Moravu ještě v měsíci březnu, když ve čtvrtek 30. března 2017 od 16:30 hodin povede v Ostravě hned 2 semináře za sebou. Nezapomeňte si tento datum zaznamenat do kalendáře, brzy se opět uvidíme.

Marek Lazor

vedoucí školy Taekwondo ITF Ostrava

76 fotografií