Regionální technický seminář s velmistrem Hwangem

V pondělí 24.11.2014 se ve Frýdku Místku uskutečnil další z řady regionálních svazových technických seminářů v taekwondu s velmistrem Hwang Ho-yongem (9. dan).

V první části semináře se procvičovaly především kombinace technik, kontratechniky a vícenásobné techniky nohou. Druhá část pak patřila procvičování technických sestav ve skupinách podle technických stupňů s tím, že velmistr se zaměřil na opravování těch největších chyb.

Velmistr Hwang mimo jiné zdůrazňoval, že i když mají 2 vojáci totožnou zbraň (techniku), výsledek často nebývá stejný. Proto je třeba hodně cvičit. Druhou myšlenkou pak byla informace, že když neznáme všechna písmenka ve slově, tak nemůžeme toto slovo správně napsat. Stejně tak, když neznáme dobře všechny techniky z technické sestavy, nemůžeme ji správně zacvičit celou.

Letošní poslední regionální technický seminář na severní Moravě se uskuteční ve čtvrtek 11. prosince 2014 od 16:30 hodin v Ostravě a bude rozdělen nejprve pro všechny a od 18:00 hodin jen od 2. danů a vyšších.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

70 fotografií