European King of Taekwon-Do ITF 2014

Letošního ročníku European King of Taekwon-Do ITF, který se uskutečnil v sobotu 29. listopadu 2014 v řecké Soluni, se poprvé zúčastnila také vybraná část seniorské reprezentace České republiky.

Do večerního finále se z našich podařilo probojovat Honzovi Mračkovi (Won Hyo Třeboň), který zde nakonec porazil i posledního řeckého soupeře a vyhrál ta pro sebe prestižní titul.

O něco málo úspěšnější pak byli Aleš Vyzrál (Narama Plzeň) a Katka Kolářová (Frýdek Místek), kteří se sice dokázali probojovat až do finále, avšak poslední řecký soupeř už byl nad jejich síly. I tak je to ale obrovský úspěch dostat se na horké řeské půdě až do finále.

Samotným vrcholem večera ale byla soutěž týmů Řecko x Česká republika. Finále, které začalo krátce po 22:30 hodině, rozhodovalo 5 rozhodčích z Řecka, které mohutně doprovázelo velmi početné čistě řecké publikum. Do ringu jako první nastoupila děvčata obou zemí, Po tvrdých vyměnách se nakonec přece jen podařilo urvat celkové vítězství na českou stranu a mohli jsme tak převzít vítězný pohár a roztančit kolečko „kdo neskáče není Čech“, čímž jsme navázali na letošní titul mistryň Evropy.

Po oslavném tanečku nastoupili do ringu naši muži, ale ač se rvali o stošest, nakonec se více štěstí přiklonilo k řekům a ti tak zvítězili. Věříme, že na tento velmi zajímavý turnaj budeme pozvání i v příštím roce.

Jana Lazorová
trenérka Školy taekwon-do ITF Ostrava