Regionální technický seminář s velmistrem Hwang Ho-jongem ve Frýdku-Místku

1. červen 2016, Mezinárodní den dětí, patřil ve Frýdku-Místku tentokrát nejen dětským oslavám, ale také hned dvěma akcím s taekwondem.

Těsně po páté hodině odpoledne v tělocvičně 8. ZŠ ve Frýdku-Místku nastoupila před velmistra Hwanga nejprve čtyřicítka místních studentů taekwonda, aby zde složili zkoušky na vyšší žákovské technické stupně v taekwondu. Protože většina studentů byli žáci, není divu, že měli také obrovskou diváckou podporu. Ve zkouškách byli nakonec úspěšní úplně všichni, takže se dětský den vydařil i takto.

Hned po zkouškách se osazenstvo tělocvičny změnilo, když čtyřicítku zkoušených vystřídala skoro padesátka studentů a učitelů taekwonda z celé severní Moravy, aby se zde zúčastnili dalšího z řady pravidelných měsíčních svazových regionálních technických seminářů. Tento seminář vedl po svém návratu z Koreje již opět velmistr Hwang Ho-jong (9. dan).

Přestože si velmistr na seminář připravil program zaměřený na matsogi, operativně ho změnil. Semináře se totiž účastnilo velké množství mladých studentů s žákovskými technickými stupněmi, proto velmistr zaměřil program na výuku a lepší pochopení základních technik od Chon-ji do Yul-gok tulu, tak aby byly v souladu s teorií síly v Taekwondu ITF.

Věřím, že pro velkou většinu účastníků semináře byl tento seminář velkým přínosem, protože měli možnost ještě lépe pochopit základní principy v taekwondu a výrazně tak povýšit svou techniku.

Velmistr Hwang Ho-jong se opět vrátí na Moravu v létě, když se zúčastní velkého společného taekwondo soustředění moravských škol, které bude 30. 7. – 9. 8. 2016 ve Zlatých Horách v Jeseníkách.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

60 fotografií