4. Odkaz starých mistrů

Dne 28. 5. 2016 se naše škola Taekwon-do ITF IL DONG Ostrava účastnila největší přehlídky bojových umění pod širým nebem, pod názvem „Odkaz starých mistrů“. Na této akci byly k vidění ukázky nejrůznějších bojových stylů jako Judo, Shotokan Karate, Jiu Jitsu, Pencak Silat, Capoeira a další.

Program byl rozdělen do dvou částí. V první polovině dne předvedly své dovednosti na hlavním podiu děti a mládež v jednotlivých ukázkách svých stylů. Odpoledne pak převzali podium zkušení borci reprezentující své bojové umění. Po celý den pak probíhaly paralelně k hlavní scéně semináře, na kterých se pokoušeli zejména zahraniční lektoři naučit základy svého bojového umění širší veřejnost. V neposlední řadě nelze opomenout účast legendy a blízkého přítele Bruce Leeho, pana Richarda Bustillo.

Taekwon-do ITF reprezentovali žáci z naší školy, jmenovitě: Klára Pyšová, Lenka Bridziková, Dan Stadtherr, Andrea Mikulová, Radim Hložek, Veronika Zedníková, Ondřej Křižánek, Karla Šrubařová, Aneta Jelenová a Barbora Staniševská.

Pod vedením trenérky Markéty Kovaříkové (3. dan) děti předvedly snad všechny disciplíny. Ukázka začala sestavou Chon-ji, následovaly příklady řízeného, neřízeného boje a základů sebeobrany, následovala ukázka kopů, kopů ve výskoku a také v otočce. Na závěr si žáci vyzkoušeli i přerážení dřevěných desek, což bylo pro některé premiérou.

I přes drobná zaváhání jsme sklidili velký úspěch. Naši studenti odvedli kvalitní výkon, za který bych jim rád jménem našeho klubu poděkoval. Díky patří také organizátorům této akce za možnost účastnit se a předvést taekwon-do veřejnosti.

Michal Suder
trenér Školy taekwon-do ITF Ostrava

24 fotografií