Moravskoslezský pohár 2013 ve sportovním taekwondu ITF

Mezinárodní den dětí se dá slavit různým způsobem. Jednou z nich byla možnost zúčastnit se v sobotu 1.6.2013 moravskoslezského poháru ve sportovním taekwondu ITF. Tuto příležitost v jinak deštivém dni využilo 67 soutěžících ze všech 5ti severomoravských škol taekwonda.

Pohár měl na programu tradičně dvě soutěžní disciplíny, a to technické sestavy jednotlivců a sportovní boj jednotlivců. Nejprve se na tatami představili všichni seniorští závodníci, které doplnila již skoro plnoletá juniorská reprezentantka ČR Petra Fröhlichová. O něco málo později vstoupili na tatami také první žákovští závodníci.

I když závodníků tentokrát nebylo velké množství, díky sloučeným skupinám A s B si každý svého soupeře nakonec našel a k zisku medaile bylo potřeba vynaložit nemalé úsilí. Mezi seniory si poháry za nejlepší výsledky (2 zlaté medaile) vybojovali Jan Vrchovecký z Opavy a Petra Fröhlichová z Joomuk Frýdek Místek. Mezi žáky pak byli nejlepší Kateřina Ziková z Opavy a Jan Vojtěch Foldyna z TKD Frýdek Místek.

Jako poslední se na tatami ukázali juniorští soutěžící. Hlavně díky zkušeným rozhodčím, kterým tentokrát pomáhal přímo u tatami hlavní rozhodčí Jiří Teslík, soutěž probíhala bez časových ztrát a tak už kolem 14 hodiny mohli převzít poháry i nejúspěšnější junioři. Těmi se stali Petra Fröhlichová z Joomuk Frýdek Místek za dvě zlaté medaile a Matěj Svoboda z Frýdku Místku za zlatou medaili v technických sestavách a stříbrnou medaili ve sportovním boji.

Prakticky žádnou práci na tomto poháru neměla naše záchranářka Leona Mokroschová, která měla za celý den pouze jediný „zásah“, a to když poskytla jeden brufen. Bylo také zajímavé sledovat, jak dokážou ve sportovním boji držet krok nižší pásky s těmi zkušenějšími.

Při závěrečném vyhlášení celkově nejúspěšnějších škol triumfovala letos již potřetí škola Taekwon-Do ITF Frýdek Místek (9-12-6), před školami Taekwon-Do ITF Karviná (7-4-1) a domácí Joomuk Frýdek Místek (6-1-3).

Nakonec je potřeba moc poděkovat panu Jozefu Juhásovi (5. dan), vedoucímu školy Taekwon-Do ITF Joomuk Frýdek Místek, který pro nás všechny tyto soutěže na severní Moravě léta nezištně organizoval. Tato soutěž byla pod jeho organizátorstvím poslední a všichni věříme, že na jeho práci dokáže navázat někdo nový a udrží tak dál při životě nesvazové soutěže na severní Moravě.

Marek Lazor

vedoucí školy Taekwondo ITF Ostrava

198 fotografiíPropoziceVýsledky