Mistrovství Moravy 2013 v taekwondu ITF

Poslední květnový víkend byl ve znamení taekwonda aktivit. V sobotu byl na programu seminář s velmistrem Hwang Ho-yongem (IX. Dan) a zkoušky na technické stupně Dan.

Na neděli se mohli těšit všichni příznivci závodů, obzvláště ti z Ostravy. Závody se totiž konaly na zcela netradičním místě – v Bonver Aréně (dříve Tatran) v Ostravě. Registrace a vážení probíhalo od 8:30, ale na zahájení závodů jsme si museli krapet (3 hodiny) počkat. Snad nikomu se to nelíbilo, ale přesto si každý našel nějakou činnost, která dokázala nekonečné čekání zpříjemnit. Někdo si listoval v bojových magazínech se zajímavými obrázky, někdo se usmíval nad starými fotkami v průkazkách a někdo jen tiše seděl a pozoroval stavějící se tatami.

Bohužel, i letos na „Moravu“ přijelo málo závodníků. Tak že jsme ve většině kategoriích mohli najít pouze dva nebo tři taekwondisty. Některé kategorie se naštěstí spojily a závodníci si tak mohli více zabojovat.

Pro mnoho z nás byly tyto závody úspěšné, bohužel se ale některé medaile nemohly počítat do celkového skóre školy, a tak jsme na žádném ze stupňů vítězů nezapózovali. Přesto všechno se mezi námi objevili nejúspěšnější jednotlivci, a to: David Ranoš – kategorie senior B a Markéta Kovaříková – seniorka A.

Všem úspěšným gratuluji a doufám, že se příště uvidíme v ještě větším počtu (především tedy z našich řad).

Robin Talacek

trenér školy Taekwondo ITF Ostrava

106 fotografiíPropoziceVýsledky