Exhibice korejského demo týmu v taekwondu ITF

20.2.2013, Havířov

Opět po dlouhých 17 letech měla možnost Česká republika shlédnout to nejlepší, co se dá v dnešním moderním taekwondu vidět.

Český svaz Taekwon-Do ITF využil nabídku, kdy korejský národní demo tým v taekwondu ITF navštívil Vídeň, kde se účastnil přehlídky bojových umění pro zastupidelské sbory a pozval celý demonstrační tým také na 2 vystoupení do České republiky. Zástupci demo týmu souhlasili, a tak se hned započalo s přípravami.

Vzhledem k tomu, že datum korejského vystoupení byl ve Vídni pevně naplánovan, museli jsme se termínově přizpusobit. Český svaz Taekwon-Do ITF tak ve spolupráci se školami taekwon-do ITF Ge-baek Hosin sool a taekwon-do ITF Karviná uspořádal 18. února 2013 v Praze a následně 20. února 2013 v Havířově velké exhibiční vystoupení korejského národního demo týmu v taekwondu ITF.

8 vybraných členů korejského demo týmu (6 mužů a 2 slečny) připravili všem vskutku ojedinělou podívanou. Program exhibice, především pak realističnost všech prováděných technik, neskutečné akrobatické výkony i silové provedení vyráželo dech nejen laické veřejnosti, ale také dlouholetým studentům taekwonda. Celou exhibici tak provázely mohutné spontánní potlesky a obdivné výkřiky.

Všichni jsme sice počítali předem, že korejský tým přijede na své evropské turné perfektně připravený, přece jen jsou to profesionálové, ale skutečnost toto předčila hned několikrát.

Celkem navštívilo obě exhibice více jak 2.000 diváků (jen v Praze jich přišlo více jak 1.300), přičemž celé vstupné bylo již dopředu věnováno dětskému domovu Racek. Podívejte se na celý záznam exhibice, která proběhla ve středu 20.2.2013 v městské hale v Havířově.

Marek Lazor


81 fotografií