Czech OPEN 2018 v taekwondu ITF

O víkendu 16. – 18. března 2018 se konala první letošní soutěž a jedna z největších soutěží pořádaná Českým svazem Taekwon-Do ITF vůbec, a to Czech OPEN 2018. Tato akce byla poprvé zařazena do „A-Class“ EITF, tedy mezi jednu z nejprestižnějších v celé Evropě. Soutěže se zúčastnilo 467 závodníků ze 49 škol a 15 evropských zemí. Mimo účastníky z České republiky zde nechyběli ani taekwondisté např. z Rakouska, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Španělska či Walesu.

Náš oddíl reprezentovali „nejmenší“ závodníci Ondřej Křižánek, Karla Šrubařová, Daniel Stadtherr a Radim Hložek, kteří již jisté zkušenosti se závoděním mají. S výpravou pouhých 4 závodníků jsme však dosáhli skvělých výsledků a částečně jsme se přiblížili k výpravám, které měly účastníků daleko více.

První medaile, ze kterých jsme se mohli těšit, obstaral mladší žák Radim Hložek. Ten získal dvě zlaté medaile v technických sestavách a speciálním přerážení. Sbírku doplnil ještě i o medaili bronzovou, kterou si vydobyl ve sportovním boji. Za skvělý výkon mu byl předán také pohár pro nejúspěšnějšího mladšího žáka na těchto závodech.

Odpolední zápasy patřily našim starším žákům. I zde jsme zaznamenali úspěchy v podobě bronzových medailí. Dvěma z nich byla dekorována Karla Šrubařová za technické sestavy a sportovní boj. O poslední medailový zdar se v technických sestavách postaral Daniel Stadtherr. Úspěšný den jsme při šampusu a dortu náležitě oslavili.

Závody pro naši školu s pouhými 4 závodníky tedy skončily za medailového stavu 2 zlaté a 4 bronzové medaile.

Jsme moc rádi, že se závodníkům z Ostravy dařilo. Všichni ze sebe vydali to nejlepší a do ringů vstupovali s odvahou. Je nutno podotknout, že ani jeden z nich se v minulosti Czech OPENu nezúčastnil. O to více si jejich medailí a výkonů na soutěži plné skvělých zahraničních taekwondistů vážíme.

Robin Talacek

trenér školy Taekwondo ITF Ostrava

124 fotografiíPropoziceVýsledky