Březnový regionální technický seminář na severní Moravě

Další z řady pravidelných technických seminářů měl pro Severní Moravu zcela netradičního vedoucího, kterým byl prezident Českého svazu TKD ITF a mezinárodní instruktor Martin Zámečník, VI. Dan. Netradiční (avšak zábavné) byly také hned úvodní zahřívací hry, během kterých nebylo úkolem pouze cvičit, ale také přemýšlet a spolupracovat s ostatními.

Po protahování ve dvojicích a velice důkladném kopání yopcha jirugi se výuka orientovala na procvičování technických sestav, případně také na jednotlivé techniky. Důraz byl kladen především na správný pohyb těla, zejm. „sine wave“, otáčení hlavy a nápřahy.

Ve druhé polovině semináře pokračovali studenti s černými pásky cvičením sestav na II. Dan, ostatní procvičovali a zdokonalovali své kopy do kulatých lap. Závěr semináře věnoval sabom Zámečník praktické sebeobraně, ve které kromě jednotlivých pák poukázal také na citlivá místa v oblasti hlavy a krku.

Praktická cvičení byla po většinu semináře prokládána teoretickými poznatky, postřehy a informacemi z korejské historie, které tak jistě udělaly toto každoměsíční setkání zajímavým a poučným.

Robin Talacek
trenér Školy taekwon-do ITF Ostrava