1. celorepublikové setkání členů středisek talentované mládeže

Máme za sebou další setkání STM. V Nymburku se 4. – 5. května konalo letos první setkání STM a bylo opět uspořádáno ve spolupráci oddělení dětí a mládeže, které mělo na starost sobotní program a oddělení soutěží, které se postaralo o nedělní program. Co se vlastně v sobotu a v neděli dělo? V sobotu se začalo obědem a registrací na nedělní závody. Hned po obědě začal program. Rozdělení zhruba 150 stmkařů na dvě půlky. Jedna půlka měla program pod dohledem Jany Hoňkové, Martina Svitka a dalších pomocníků bez kterých by to nešlo. Hra pod krycím jménem “Kobukson“. Nejprve se všichni dozvěděli, co je to vlastně ten kobukson a na obrázkách mohli vidět, jak vypadal. Potom si všichni vylosovali papírek, na kterém měli napsáno, jak se bez mluvení poznají se zbytkem svého týmu. Pak už různě namíchaný svázané kobuksony pluly po Nymburku a hledali pomocí nápověd místa s úkolem. Tři nejlepší kobuksony byly odměněny sladkou odměnou.

Během doby, kdy kobuksony pluly po areálu druhá polovina měla trénink v bazénu se mnou, Honzou Klaškou, Honzou Mračkem a dalšími plavčíky z pobřežní hlídky u bazénu. Trénink začal tradičním nástupem. Na rozehřátí jsme kopali kopy apcha, yopcha a apcha oligi. Nezapomněli jsme ani na sestavy. Nacvičovali jsme přehozy a přepravu nehybného těla nad vodou, ale né všem týmům se to dařilo. Pak se skupiny v programu prohodily. Pak se obě skupiny setkaly v kinosále a měly nachystané promítání o generálovi, velmistrech a bojových uměních, který ovlivnily generála při tvorbě taekwonda.

Od 16:00 byl pro instruktory a asistenty připraven i seminář na hry pro trénink TKD. Všichni zúčastnění se podíleli na představení skoro 30 her. Hry byly zaměřeny na posilování během her hravou formou, pohyb a reakci. Každý z nás si určitě nějakou hru odvezl domů a bude tím moc trápit a bavit svoje studenty. My jsme se při tom mnohdy bavili více než naše děti.

V neděli ráno jsme se potkali na nástupu před závodní částí víkendu. Celkové vítězství mezi “STMky“ obhájilo naše největší středisko z Prahy II. Na druhém místě bylo STM Severní Morava následováno STM z Jižních Čech. Mezi jednotlivci také hodně vévodili zástupci z Prahy II. Mezi juniory to byl Martin Brabenec (Praha II.), juniorky Eliška Hradílková (severní Morava), žáci Leonard Cigna (Praha II.) a žákyně Eliška Benešová (Praha II.).

Radek Kolář

110 fotografiíPropoziceVýsledky