Zkoušky na žákovské technické stupně kup v taekwondu ITF

Pondělí, 13. června 2016, patřil v naší škole již podruhé v tomto roce všem, kteří chtěli předvést co se naučili a získat tak vyšší žákovský technický stupeň – kup v taekwondu ITF. Na základě přezkoušení, které proběhlo o týden dříve, se zkoušek zúčastnilo celkem 41 studentů a studentek.

Převážná většina zkoušených byli opět děti, a tak zkoušky měli velkou diváckou kulisu z řad rodičů, prarodičů, sourozenců a kamarádů. Zkušebním komisařem byla domácí mezinárodní instruktorka Jana Lazorová (4. dan). Zpočátku byla atmosféra nervózní, přece jen pro některé to byla premiéra, postupem času ale napětí opadlo a zkoušky dospěli ke svému závěru, když dva matadoři odcvičili sestavy, boj a přerazili desky na zkoušku na červený pásek.

Posléze se všichni dozvěděli své výsledky. Zkoušky nakonec úspěšně složili všichni kandidáti, i když někteří složili zkoušku s výstražným ukazovákem a výsledným ohodnocením 60 bodů. Je potřeba cvičit více, nejen na tréninku 1 až 2 krát týdně, a více se i ptát. Na závěr čtyři nejlepší dostali kromě ceritifikátu ještě i drobný sladký dárek, a to Karla Šrubařová, Daniel Pomothy, Viktor Chreno a Klára Pyšová.

Všem ještě jednou gratulujeme, a další žákovské zkoušky budou pravděpodobně na podzim, tak neusínejte na vavřínech, nevěšejte hlavu a cvičte s elánem dále.

Jana Lazorová
trenérka Školy taekwon-do ITF Ostrava

305 fotografiíVýsledky