Taekwon-do ITF na olympijském festivalu v Brně i Ostravě

9. – 25. února 2018, Ostrava a Brno

V průběhu 33. zimních olympijských her, které se uskutečnily od 9. do 25. února 2018 v korejském Pchjongčchangu, probíhala ve stejné době v Brně a Ostravě pod organizací Českého olympijského výboru navíc další unikátní akce pod názvem Olympijský festival.

Na brněnském Výstavišti v pavilonu Z a v ostravské Ostravar Aréně si měli po dobu 14 dnů všichni možnost vyzkoušet na vlastní kůži nejen všechny zimní olympijské sporty, ale v rámci doprovodného programu i další nezimní sporty. Celkem se na olympijském festivalu představilo 33 sportovních odvětví.

Jsme rádi, že ČOV požádal Český svaz Taekwon-Do ITF, a to především na základě výborné spolupráce z letních olympijských parků před dvěma lety, zda by mohl prezentovat taekwon-do také na tomto festivalu. Tuto nabídku jsme samozřejmě přijali a ve spolupráci s regionálními školami taekwonda program zajistili.

Celkově olympijský festival, který byl perfektně organizačně i materiálně připraven, navštívilo v Brně za 14 dnů 157.271 dětí i dospělých. Také v Ostravě nakonec padla stotisícová hranice, když poslední návštěvník měl konečné číslo 101.624. Většina z těchto návštěvníků se zastavila také u prezentace taekwonda, a především pak děti a mládež si taekwon-do hned na připravené ploše i vyzkoušelo.

Na základě reakcí rodičů, organizátorů i bezprostředních reakcí dětí jsme rádi, že taekwon-do velkou většinu z nich velmi pozitivně zaujalo a byli rádi, že jej mohli více poznat. Spousta z nich si také odnesla propagační materiály svazu i škol.

Rád bych proto jménem Českého svazu Taekwon-Do ITF poděkoval vedoucím a členům škol taekwonda ITF z Brna, Ostravy, Opavy, Karviné a Frýdku Místku za výbornou a časově velmi náročnou prezentaci taekwonda, a to nakonec nejen na olympijském festivalu, ale také v mediích, nejvíce pak v pořadech České televize.

Poděkovat musíme také Českému olympijskému výboru, že nás na tuto svou akci přizval a doufáme, že jsme ze 100% naplnili i jeho očekávání. Budeme samozřejmě rádi za podobné pozvánky i v budoucnu, protože máme hodně členů, kteří jsou připraveni moderní korejské umění sebeobrany taekwon-do ITF prezentovat veřejnosti.

Marek Lazor
předseda školy taekwon-do ITF Ostrava


192 fotografiíFestivalový program