Sporťáček 2017 v Ostravě-Vítkovicích

Na začátku nového školního roku dne 2. září 2017 se na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích již tradičně konal sportovní festival Sporťáček, jehož hlavním úkolem je přivést děti ke sportu a pohybu prostřednictvím prezentace jednotlivých oddílů a klubů. Této akce se již potřetí zúčastnili také trenéři ostravského oddílu taekwondo ITF. I přes nepříliš příznivé počasí se po celý den věnovali zájemcům ze strany dětí i jejich rodičů, kteří měli zájem si taekwondo vyzkoušet, popřípadě se něco o tomto umění sebeobrany dozvědět. Děti si tak mohly obléknout chrániče nebo si ověřit své údery a kopy do lap či vyrážečů. Největší úspěch mezi dětmi zaznamenaly souboje s pěnovými tyčemi a nafukovací zápasníci, se kterými malí zájemci zápasili do vyčerpání.

Na konci festivalu se trenéři předvedli na hlavním podiu v rámci exhibice, kde ve zkratce ukázali, co tréninky a samotné taekwondo ITF obnáší. Přítomní diváci tak potleskem ocenili technickou sestavu, sérii kopů nebo přerážení dřevěných desek.

Festival Sporťáček si za několik let své existence získal oblibu mnoha rodičů i dětí a stává se každým rokem více populárním. Návštěvníci se letos mohli setkat také se známými profesionálními sportovci, jako hokejisty Davidem Moravcem a Milanem Hniličkou nebo skokanem na lyžích Jakubem Jandou, kteří začínající sportovce přišli podpořit. Doufejme, že si takováto akce udrží svou pověst a bude i nadále dětem pomáhat ve výběru vhodného sportu.

Robin Talacek

trenér školy Taekwondo ITF Ostrava

123 fotografií