Společný trénink rodičů s dětmi v taekwondu ITF

Jelikož se blíží konec školního roku a všechny důležité akce (zkoušky na vyšší technické stupně, závody) jsou již za námi, mohou být poslední tréninky volnější než ty v průběhu roku. Jeden z takových tréninků se konal i ve čtvrtek 23. června 2016, kdy do tělocvičny nastoupily nejen děti, ale také jejich rodiče. Ti si mohli vůbec poprvé oficiálně zacvičit se svými dětmi a na vlastní kůži vyzkoušet, co taekwondo obnáší. Trénink proto obsahoval více částí ze skladby tohoto umění sebeobrany.

I přes téměř tropické počasí začal trénink tradičním zahřátím organismu. To se skládalo především z běhů přes žebříky a jiné překážky. Dále si rodiče s dětmi zahráli oblíbenou hru „oheň, voda, blesk.“ Po důkladném zahřátí a rozcvičce byla rodičům vysvětlena základní technika, tedy jak správně provést úder a vybrané kopy (přední, vertikální, obloukový), aby následně v další části mohli tyto nově nabyté dovednosti využít při jednoduchých kombinacích do vyrážečů. Na tréninku nemohla chybět ani praktická sebeobrana, kterou si zkoušeli nejen rodiče na svých dětech, ale také děti na svých rodičích. Zbytky svých sil všichni vypotřebili v závěrečném posilování. Nutno podotknout, že rodiče k tréninku přistoupili velmi zodpovědně a i přes dřinu a velké horko se většiny cviků zhostili s úsměvem.

Na konci byl také vyhlášen taekwondista s největší účastí na trénincích za druhé pololetí, kterým se stal Vít Zelenka. Ten tak z rukou hlavní trenérky dětské skupiny Markéty Kovaříkové převzal batoh s motivem taekwonda.

Děkujeme všem rodičům i jejich dětem za hojnou účast na tomto tréninku a těšíme se na další obdobnou akci v příštím školním roce.

Robin Talacek
trenér Školy taekwon-do ITF Ostrava

178 fotografií