Školení svazových rozhodčích C2 a trenérů (3. tr. třída) v taekwondu ITF

Hned první zářijový víkend byl pro velkou skupinu našich členů ve znamení svazových školení.

Nejprve se v pátek a v sobotu ve Frýdku Místku 10 našich členů zúčastnilo školení svazových národních rozhodčích skupiny C2, které bylo zakončeno sobotními zkouškami. Již teď víme, že všichni naši studenti byli úspěšní, takže se teď s nimi můžeme na soutěžích potkávat nejen jako se závodníky, ale také coby s rozhodčími.

V sobotu a v neděli se pak 10 našich členů zúčastnilo školení svazových trenérů pro 3. trenérskou třídu (samostatný svazový trenér), což je jeden z požadavků pro její zisk. 6 z nich se účastnilo i předchozího školení rozhodčích, takže zažili opravdu náročný víkend plný informací. V závěru školení část účastníků psala testy ze zdravovědy, sportovního tréninku nebo teorie taekwonda do 1. danu. V samém závěru školení složil úspěšně Alan Kajzar praktickou zkoušku z vedení tréninku, což je také jedna z podmínek pro udělení 3. trenérské třídy.

Musíme pochválit, že o tato obě školení projevilo zájem tak velké množství naších členů, přestože se konaly těsně po skončení letních prázdnin.

Marek Lazor

vedoucí školy Taekwondo ITF Ostrava

7 fotografií