Školení mezinárodních rozhodčích v taekwondu ITF

Už zanedlouho, 20. – 22. března 2015 se uskuteční v řecké Soluni další z řady školení mezinárodních rozhodčích v taekwondu ITF. Tyto školení, kterých se účastní nejčastěji nejlepší rozhodčí všech evropských zemí, se pořádají pravidelně před velkými mezinárodními sportovními akcemi, tedy před mistrovstvím Evropy nebo světa ve sportovním taekwondu.

Letos se uskuteční nejprve každoroční mistrovství Evropy v taekwondu ITF v italské Adrii (27.4. – 3.5.2015) a ke konci léta pak proběhne mistrovství světa dospělých v bulharském Plovdivu. Mistrovství světa se pořádá jen jednou za 2 roky, o to více je pak prestižnější a také náročnější pro všechny obhájit svá umístění. Obou těchto vrcholných soutěží se samozřejmě a doufáme, že úspěšně jako vždy zúčastní i česká reprezentace.

Aby tyto soutěže proběhly v pořádku, osvěžují si a zpřesňují mezinárodní rozhodčí své vědomosti, právě na svých školeních. Jak takové školení mezinárodních rozhodčích vypadá v praxi, se můžete podívat na několika fotografiích z roku 2012. Mezi hlavní školitele v oblasti techniky taekwonda patří na těchto školeních také „náš“ velmistr Hwang Ho-yong (9. dan).

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

Propozice39 fotografií