Severní Morava 2. místo v testování středisek talentované mládeže za rok 2014

Druhý říjnový víkend patřil v Ostravě letošnímu druhému a závěrečnému celorepublikovému testování talentované mládeže našeho svazu. Celkově do Ostravy dorazilo 162 vybraných talentů z 5 středisek TM, mezi kterými nechybělo ani 35 domácích severomoraváků.

V sobotu uspořádalo oddělení dětí a mládeže pro všechny soutěž v exhibičních ukázkách a později především pak pro trenéry seminář na kondiční přípravu se zaměřením na rychlostní a koordinační schopnosti u dětí, který vedl mgr. Tomáš Novohradský (doktorand fakulty sportovních studií MU Brno).

Celá neděle pak byla věnována vlastnímu testování ve 4 soutěžních disciplínách sportovního taekwonda. Testování se zúčastnili také všichni čtyři reprezentační trenéři, kteří zde vyhledávali ty nejlepší, aby jim mohli nabídnout členství ve sportovní reprezentaci ČR v roce 2015.

V závěrečném hodnocení se v součtu obou letošních kol stalo nejúspěšnějším STM Praha 2 (42-34-64), které tak obhájilo své loňské prvenství před domácím STM severní Morava (24-22-39) a STM jižní Morava (15-17-20).

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

46 fotografiíPropoziceVýsledky