Rozhovor s Karlou Šrubařovou

Karla Šrubařová, členka Školy taekwon-do ITF Ostrava a české státní reprezentace, se 23. až 30. října 2021 zúčastnila Mistrovství Evropy, které se uskutečnilo na Krétě.

Karla byla nominovaná ve všech disciplínách, tj. technické sestavy, sportovní boj a speciální přerážecí techniky. Navíc byla také součástí týmu mladších juniorek. V tom společně se svými kamarádkami vybojovala bronzové medaile v technických sestavách a sportovním boji.

Kájo, jak probíhala tvá příprava na mistrovství Evropy?

            Kromě tréninků v mém oddíle začala taky intenzivní reprezentační soustředění v Brandýse nad Labem, kde jsem trávila pomalu víc času než doma.

Co bylo nejnáročnější z celé přípravy nebo ze samotných závodů?

            Asi neumím vypíchnout jednu nejnáročnější věc z přípravy. Náročný byl celý ten proces. Dny na soustředěních se táhly a každý měl občas chvíle, kdy se mu na další trénink vůbec nechtělo. A taky jsem to celé musela skloubit se školou.

Na závodech v Česku jsem zvyklá na závody, které trvají maximálně dva dny, a tak pro mě bylo celkem náročné vydržet v hale pět dní a pak se ještě snažit podat kvalitní výkon.

S výsledky které své disciplíny jsi nejvíce spokojená?

            Asi ze sportovního boje. Přestože jsem se neumístila, mám ze svého výkonu dobrý pocit a v této disciplíně bych se chtěla dále zlepšovat.

Česká výprava získávala každý den nějaké medaile. Oslavovali jste je?

            Každou medaili jsme oslavovali přímo v hale pokřikem a gratulací našim medailistům. Po návratu na hotel už nebyl na další oslavu čas a vlastně ani energie.

Je něco, co tě na mistrovství Evropy překvapilo?

            Náročnost závodů. I když nás všichni připravovali na to, že budeme v hale trávit spoustu času, nečekala jsem, že to bude i 12 hodin. Na druhou stranu jsem byla překvapená i pospolitostí našeho týmu. Všichni jsme si navzájem fandili a dodávali sílu.

Co si z této soutěže kromě medailí odnášíš?

            Určitě nové zkušenosti, poznala jsem silnou konkurenci ze zahraničí, hezké zážitky a chvíle s kamarády…

Co máš v plánu nyní?

            Chtěla bych zase chodit na naše oddílové tréninky, po kterých už se mi stýská, a začít se připravovat na MČR v Nymburku, na které se těším.

Děkuji za rozhovor.

Robin Talacek
trenér Školy taekwon-do ITF Ostrava

33 fotografií