Regionální technický seminář s velmistrem Hwangem v taekwondu ITF

První letošní regionální seminář se díky souběhu se soustředěním reprezentace uskutečnil až první týden v únoru v Opavě. Seminář následoval ihned po žákovských zkouškách opavské školy a ti co na něj dorazili si museli tak trochu připadat jako na tréninku střediska talentované mládeže. Zúčastnilo se je kromě pár dospělých už jen výhradně žáci a junioři.

Vzhledem k tomu, že velmistr viděl na zkouškách pách chyb v sestavě Joong-gun, vložil do programu semináře navíc zopakování sestav Joong-gun, Toi-gae a Hwa-rang. Po velmi důkladném zopakování těchto 3 sestav jsme pokračovali nácvikem a opakováním základních speciálních technik ve výskoku.

Na programu měla být ještě výuka sebeobrany (hosinsool), nicméně čas byl neúprosný. Pokračovat se tedy bude na dalším regionálním semináři, který se na severní Moravě uskuteční už zanedlouho, opět ve čtvrtek 19.2.2015, tentokrát ve Frýdku Místku. V Ostravě jsou v tento termín jarní prázdniny, takže věříme, že se semináře zúčastní všichni, kteří nebudou mít jiný program.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

46 fotografií