Regionální technický seminář s velmistrem Hwangem

V pátek 26. září 2014 se sjeli do Hlučína studenti z celé severní Moravy na první seminář s velmistrem Hwangem v nové sezóně po letních prázdninách. Vzhledem k vysoké nemocnosti nebyla účast příliš vysoká, avšak alespoň se v tělocvičně s novou gumovou podlahou hlučínského gymnázia všem lépe cvičilo.

Po nezbytné rozvičce a v poslední době také nezbytném úvodím basketbalu, na který si velmistr Hwang již vozí i svůj vlastní míč, se začalo cvičit naplno. V první části to bylo po skupinách opakování základních technik, převážně kopů, ve dvojicích. Když viděl velmistr Hwang, že už toho máme dost, usadil nás a povyprávěl nám o nově uzavřené zásadní smlouvě mezi federacemi ITF a WTF. Pro nás je asi nejdůležitější informace, že již můžeme být členy obou těchto federací současně.

Ve druhé části semináře jsme velmistrovi postupně odcvičili technické sestavy Chon-ji – Ge-Baek (do 2. danu) plus zopakovali několik zásadních aplikací z nich. Všechny nás potěšilo, když nás na konci velmistr všechny pochválil, že naše technika je v pořádku.

Na dalším regionálním semináři se s velmistrem potkáme již zanedlouho, 16. října 2014 v Opavě. Tam má většina z nás možnost osobně potkat i opavské studenty, kteří se na seminářích moc často neobjevují. Tak využijte šanci poznat a pozdravit opavské studenty 🙂

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

57 fotografií