Poslední předprázdninové severomoravské technické semináře s velmistrem Hwangem

Ve čtvrtek 25. června 2015 si mohli všichni studenti na severní Moravě naposledy před prázdninami zacvičit na semináři s velmistrem Hwangem. V očekávání velkého množství studentů, byly připraveny hned 2 semináře za sebou.

První seminář byl určen všem držitelům 2. kupu a vyššího. Velmistr si připravil pro všechny plán nácvik vybraných základních technik rukou. Tento nácvik prokládal tréninkem základních kopů. Vzhledem k tomu, že se semináře nakonec zúčastnilo jen velmi málo studentů, mohl se velmistr Hwang zaměřit na velmi důkladnou kontrolu každého jednotlivého studenta. A tak bylo co opravovat.

Ve druhé polovině semináře byly na programu technické sestavy Toi-gae až Choong-moo. I zde měl velmistr dost času na takřka individuální kontrolu. A také zde bylo co opravovat. Seminář ukončil velmistr slovy, že příště bude stačit jen jedna technická sestava na celý seminář. Je třeba se tedy ještě hodně učit.

Druhý seminář, který následoval ihned po tom prvním, byl určem držitelům 2. danu a vyššího. Na programu semináře byly technické sestavy Eui-am až Yoo-sin (3. – 4. dan). Jen je škoda, že se celého semináře aktivně zúčastnili jen 3 studenti. Ti však měli na oplátku s velmistrem takřka individuální cvičení.

V létě si budete moci zacvičit s velmistrem Hwangem na letním kempu taekwonda, který se uskuteční letos už dost brzy, a to 19.- 26. července 2015 ve Sklárně u Žihle (u Plzně). Po letních prázdninách pak budou pokračovat regionální semináře opět v obvyklém formátu, tedy 1x měsíčně.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

93 fotografií