Pohár Českého svazu taekwonda ITF 2018

Jako jeden z posledních závodů letošního roku, který absolvovala výprava našich závodníků, byl Pohár Českého Svazu Taekwon – do, který se konal o víkendu 21. – 22. 11. 2018 v ostravské Bonvér aréně.

Na tuto soutěž přijelo nasbírat zkušenosti, ve dvou soutěžních disciplínách tul a matsogi, cca 200 závodníků z 15 různých škol, všech věkových kategorií. I přes poměrně menší účast čekalo závodníky mnoho zápasů, jelikož se soutěžilo systémem skupin, ve které se utkal nejprve každý s každým a až vítězové těchto skupin se utkali v boji o medaile.

I přesto, že závody byly skoro za rohem, nebyla naše účast tak vysoká jak bychom očekávali a na tyto závody jelo naši školu reprezentovat pouze 12 členů.

Nakonec musíme uznat, že i přes tento nízký počet a systému těchto závodů se naší škole velmi dařilo, získali jsme celkově 10 medailí, velmi těsně obsadili až 4. příčku celkového umístění a velkým překvapením byly také 3 poháry za nejúspěšnější jednotlivce, které si domů odnesli Radim Hložek v kategorii mladších žáků, Karla Šrubařová v kategorii starších žákyň a také Klára Pyšová v kategorii starších juniorek supiny B. Je nutno podotknout, že Radima i Káju již příští rok čeká posun do vyšší věkové kategorie, takže doufáme a přeje, aby se jim i nadále dařilo.

Medailové umístění našich členů:
Radim Hložek: 1. místo tul, 1. místo matsogi
Karla Šrubařová: 1. místo tul, 1. místo matsogi
Klára Pyšová: 2. místo tul, 1. místo matsogi
Jana Hurníková: 1. místo matsogi
Tobiáš Lichnovský: 2. místo tul
Daniel Stadtherr: 2. místo tul
Eliška Vostárková: 2. místo tul

Všem gratulujeme a doufáme, že si závody užili. U těch, kteří medaili domů nevezli, ale také vidíme velký pokrok a snad se tato snaha velmi rychle projeví.

Markéta Suderová
trenérka školy Taekwon-do ITF Ostrava

146 fotografiíPropoziceVýsledky