Olympijský park s taekwondem v Ostravě

Ve středu 17. 8. 2016 měli všichni účastníci olympijského parku v Ostravě opět možnost vyzkoušet si něco z taekwonda ITF. Poprvé se zde taekwon-do ITF prezentovalo již v neděli 7. 8. 2016, kdy se zde představili taekwondisté z Frýdku-Místku.

Tentokrát měli na starost vše členové ostravské školy IL DONG, kteří si na úvod připravili krátkou ukázku skladby taekwonda, ve které nechyběly technické sestavy, souboje, sebeobrana nebo nejrůznější přerážecí techniky.

Po ukázce si mohli všichni zájemci vyzkoušet na vlastní kůži alespoň něco z taekwonda. Zájem o toto cvičení byl tak obrovský, že nezbylo než připravený program o něco zredukovat a omezit cvičení na vyzkoušení si základního úderu a základního kopu.

Možnost vyzkoušet si taekwondo ITF využilo za hodinu a půl více jak 200 dětí, přičemž starší děti si pod dohledem přítomných trenérů zkoušeli vše na lapách nebo deskách a ti nejmenší na stále oblíbenějších nafukovacích panácích.

Po skončení programu jsme všichni odcházeli s dobrým pocitem, že děti mají o nejrůznější sportovní aktivity stále opravdový zájem. A to je dobře.

Naposledy se budete mít možnost setkat s taekwondem ITF v ostravském olympijském parku v sobotu 20.8.2016, kdy se opět představí taekwondisté z Frýdku-Místku.

Marek Lazor
vedoucí Školy taekwon-do ITF Ostrava

53 fotografií