Naše škola oslavila 30 let

21. března 2024 oslavila Škola taekwon-do ITF Ostrava své krásné kulaté 30. narozeniny. Delší dobu jsme přemýšleli co a jak zorganizovat, abychom toto výročí důstojně připomněli. Obvolali jsme proto i bývalé členy zejména s černými a červenými pásky. Na jednom místě se tak sešli lidé, kteří byli u zrodu školy, lidé, již řadu let necvičí, a současní členové. Setkali se staří známí, přátelé, ale také generace, jež se v tělocvičně nikdy předtím nestřetly a vidět se mohly maximálně na fotografiích. Nakonec dorazilo necelých 40 nadšenců, kteří si tuto příležitost nenechali ujít.

Aby nostalgické vzpomínání bylo co nejhezčí, první část akce započala tréninkem. Mnoho neaktivních taekwondistů oprášilo své doboky a nastoupilo na značky tak, jak si to pamatují z dřívějších dob. Počáteční upozornění, že každý má cvičit opatrně a dle svých možností, bylo zřejmě zbytečné. I přes hlasité křupnutí v zádech a následné vzdechnutí ihned během rozcvičky se všichni do připravených aktivit pustili na 100 %. Očekávali jsme šetření sil, ale to, co jsme viděli po celou dobu tréninku, nám vzalo dech a naopak vyčarovalo úsměvy na tváři. Vypadalo to, jakoby mnozí přestali cvičit teprve nedávno. Rychlé tempo, radost ze cvičení, spousta potu a kopů v otočce ve výskoku o 360 stupňů. Asi nejpřekvapivějším momentem byl společný Dan-gun tul, který vypadal jako po několikahodinovém secvičování. Krásná ukázka svalové paměti v praxi. Na závěr si staří pardálové poměřili síly s naší omladinou v boji s pěnovými tyčemi.

Druhá část programu již byla poněkud klidnější. Posezení v blízkém restauračním zařízení s rautem a zábavným programem. Zde byla také možnost premiérově zhlédnout promo video školy, které bylo natočeno k příležitosti 30. výročí a které již brzy zveřejníme na svých stránkách. Během občerstvování došlo i na chytrý kvíz, kde si všichni mohli soutěžní formou ověřit své znalosti ohledně historie i současnosti školy. Mladí i „staří“ tak nejenom zavzpomínali, ale zcela jistě se dozvěděli něco nového.

Bylo velice hezké pozorovat radost ze společného setkání. Věříme, že všichni budou na tuto sešlost ještě dlouho vzpomínat, a že se zase uvidíme dříve než na příštích kulatých narozeninách.

Tak vzhůru do další desítky! Pokud možno jen s úspěchy a chutí cvičit.

Robin Talacek
trenér Školy taekwon-do ITF Ostrava

110 fotografiíPozvánka