Moravia OPEN 2018 v taekwondu ITF

Podzimní víkend 28. – 30. 9. 2018 opět patřil k těm, které několik členů školy IL DONG, zejména z řad žáků strávili v závodní hale. Naši cvičenci měli možnost zúčastnit se již popáté soutěže Moravia OPEN, který se konal v ostravském Trojhalí.

Jednalo se o již pátý ročník a účast byla velmi hojná, těchto závodů se zúčastnilo zhruba 20 klubů z 10 zemí a více než 400 závodníků. I přes velký počet kategorií a systému opravných pavouků se však podařilo dodržet stanovený harmonogram a hladký průběh.

Naši závodníci měli možnost poměřit své síly s těmi zahraničními a získat tak nové zkušenosti, zjistit, kde mají své rezervy, a že je stále potřeba se zlepšovat. Spoustě z nich se však podařilo těžké soupeře zdolat a stali se tak vlastníky cenných medailí.

Úspěchy našich závodníků:

Eliška Vostárková – 1. místo (pointfight), 2. místo (technické sestavy)
Radim Hložek – 1. místo (speciální techniky), 2. místo (sportovní boj), 3. místo (technické sestavy)
Kája Šrubařová – 1. místo (technické sestavy), 2. místo (speciální techniky), 3. místo (sportovní boj)
Daniel Stadtherr – 1. místo (technické sestavy)
David Krupa – 1. místo (softkick), 2. místo (technické sestavy), 2. místo (kopy na rychlost)
Markéta Tomašovská – 1. místo (technické sestavy), 3. místo (kopy na rychlost)
Anežka Zemančíková – 3. místo (technické sestavy)
Tobiáš Lichnovský – 3. místo (pointfight)

Celkově se ostravskému oddílu, který reprezentovalo 17 závodníků, povedlo získat 16 medailí a obsadit tak celkové 7. místo, což můžeme považovat za velký úspěch.

Za své skvělé výkony byla také oceněna Kája Šrubařová, která získala pohár pro nejúspěšnější starší žákyni.

Všem dětem za tým trenérů gratulujeme a děkujeme, ať už medaili získali či nezískali a přejeme spoustu dalších úspěchů.