Mistrovství Evropy tak trochu jinak v taekwondu ITF

V neděli 26. 4. 2015 se vybraní žáci a žákyně z našeho oddílu zúčastnili závodů mistrovství Evropy tak trochu jinak konaných ve Frýdku-Místku.

Náš tým reprezentovalo celkem 14 dětí a 3 rozhodčí. Protože nemáme zatím držitele vyšších pásků, závodili jsme pouze v kategorii sestav. I když to pro některé byla premiéra, výsledky byly jako od ostřílených a zkušených závodníků.

Celkem jsme získali 8 medailí, z toho 2 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové, čímž jsem se po kategorii tul technické sestavy) stali druhým nejúspěšnějším oddílem. Vzhledem k tomu, že žádný z našich žáčků a žákyň nesoutěžil v matsogi, posunolo se naše místo a celkově jsme obsadili 6. příčku z 9.

Věříme, že se to do budoucna změní, budeme získávat medaile i v bojích a držet se v předních liniích. Jako trenéři musíme také pochválit i účastníky, kteří sice medaili nezískali, ale naprosto nám vytřeli zrak. Tato pochvala patří Dankovi Kopečkovi, Emě Kopečkové, Martinovi i Matějovi Kopřivovi, Gorovi Hakobyanovi a Karlovi Raškemu.

Medaile z našich získali:
1. místo – Lenka Nováková, tul 10. – 9. kup
1. místo – Lenka Bridziková, tul 8.- 7. kup
2. místo – Andrea Mikulová, tul 10. – 9. kup
2. místo – Klára Pyšová, tul 8.- 7. kup
2. místo – Vojtěch Konečný, tul 8.- 7. kup
3. místo – Karla Šrubařová, tul 10. – 9. kup
3. místo – Martin Plaček, tul 8.- 7. kup
3. místo – Ondřej Křižánek, tul 8.- 7. kup

Děkujeme všem za jejich výkony a naše díky směřuje i k našim třem rozhodčím, Robinovi, Milanovi a Ondrovi, který stál na druhé straně ringu také poprvé a věříme, že ne naposledy.

Markéta Kovaříková
trenérka Školy taekwon-do ITF Ostrava

PropoziceVýsledky174 fotografií