Listopadový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

Ve čtvrtek 23. 11. 2017 se od 17:30 hodin uskutečnil ve velké telocvičně ZŠ Horymírova v Ostravě Zábřehu pravidelný měsíční regionální technický seminář v taekwondu ITF s korejským velmistrem, Hwang Ho-jongem (9. dan).

Na programu semináře bylo podobně jako i v říjnu, především opakování i nácvik základních technik a procvičení vybraných technických sestav od Chon-ji do Joong-gun. Velký důraz kladl velmistr opět na správné pochopení i provedení techniky tak, aby bylo dosaženo maximální síly studenta.

Opět bylo také vyzkoušeno ozvučení tělocvičny, tak aby se informace velmistra Hwanga dostaly v nezkreslené podobě i k zadním řadám studentů. Tentokrát již byl použit bezdrátový náhlavní mikrofón, který můžete vidět běžně i u muzikálových herců. I velmistr se takto mohl při výuce volně pohybovat a vyučovat tak, jak je zvyklý, takže mikrofón, věříme, již vůbec nevadil.

Do konce letošního roku si mohou studenti, tentokrát od 2. danu výše, na severní Moravě zacvičit s velmistrem Hwangem ještě ve čtvrtek 7.12.2017 opět na stejném místě, nebo hned v sobotu 9.12.2017 na celorepublikovém celodenním semináři v Brně.

Uvidíme se tedy na severní Moravě opět zanedlouho na semináři.

Marek Lazor

vedoucí školy Taekwondo ITF Ostrava

219 fotografií