Letní oddílové soustředění 2022

Již potřetí se od 18. do 22. července uskutečnilo letní soustředění naší Školy taekwon-do ITF Ostrava v Malenovicích. I letos měly děti o zábavu postaráno…

1. den

Dnes jsme dorazili do Malenovic společně s 18 členy našeho oddílu. Po příjezdu děti čekal hned první trénink v tělocvičně, kde jsme procvičili zejména kopy a po obědě a odpoledním klidu probíhala trošku volnější zábava u pinpongových stolů. Následně proběhl i druhý trénink, tentokrát venku. Ten byl zaměřený převážně na rychlost a obratnost.

Večer děti čekal speciální desetiboj, kde si vyzkoušely balancování míčku na pinpongové pálce, člunkový běh, skok do výšky, ale také i to, jak se asi cítila Popelka. 🙂 Vítězi se stali hned dva chlapci, a to Kristián Jiřičný a Lukáš Juráček.

2. den

Dnešek se nesl v duchu tréninku techniky a přípravy na následující sestavy a u vyšších pásků také proběhly kombinace na lapy. Po krátkém odpoledním klidu jsme tradičně vyrazili k Satinským vodopádům, kde někteří experti „předeprali“ část svého oblečení 🙂 , a pokračovali dále na malenovickou vyhlídku. Po návratu nás čekal už jen kratičký trénink a večeře. Teď už probíhá příprava na spánek v odpočinkovém režimu při sledování pohádky Zpívej 2.

3. den

Třetí den soustředění už je také téměř za námi a pomalu se nám to zase blíží ke konci. Naštěstí tady v horách je i přes vyšší teploty venku docela příjemně, takže jsme k dopolednímu tréninku využili místního hřiště a procvičili technické sestavy u starší skupiny a s nižšími pásky byly na programu převážně boje s tyčkami. Během tréninku jsme i více zapojili Ondru Křižánka, který měl za úkol ostatním popsat několik postojů, pásem a úderových ploch, protože ho za přibližně 14 dnů čekají zkoušky na I. dan.

Volný čas mezi tréninky se vyplnil hrou živého Člověče, nezlob se, pexesa a také proběhly nějaké míčové hry.

Odpolední tréninky byly již v tělocvičně a společenské místnosti, protože starší skupina se věnovala nácvikům na matsogi a nižší skupinu čekalo něco ze sebeobrany.

Večer si děti užily turnaj ve speciálním fotbale s platy od vajíček, kde se nejlepším „střelcem“ stal Vojta Ivan Vašek, vyzkoušely foukaný fotbal, u kterého bylo nutné mít silné plíce a spolupracovat s týmem, a také jsme si zahráli židličky, jež jednoznačně ovládl Lukáš Juráček.

4. den

Tak a opět nám to soustředění uteklo jako voda, dnes byl předposlední den našeho pobytu a zítra už nás čeká pouze 1 trénink, balení a odjezd domů k rodičům.

Dnes jsme měli stejně jako předchozí dny 2 tréninky, z toho ten odpolední trošku zkrácený, protože jsme se zase vydali na menší výlet, dnes tedy k Veličkům, kde si většina z nás pochutnala na nanuku (po tom prudkém kopci se není čemu divit, většina se na to těšila už dole 😀 ).

Někteří si dokonce odskočili ještě jednou k Satinským vodopádům, aby zde ulovili nějakou zajímavou fotku do letní fotosoutěže, jiní si ji udělali u Veličků a zbytek si šetří své nápady asi na zítra.

U obou skupin jsme dnes procvičili speciální techniky, sebeobranu a také proběhly i nácviky na matsogi.

Dnešním programem na večer byl ohýnek, u kterého jsme poseděli, ostatní zvolili zábavu na louce. Kdo chtěl, mohl si opéct špekáček, a nakonec ani krajíček chleba nezůstal. 🙂

5. den

Dopoledne patřilo kromě balení také kruhovému tréninku, kde ze sebe všichni vydali zbytky sil. Čekání na autobus zkrátilo dokoukání filmu Rodina na baterky a poslední utkání ve stolním tenise. Před 16. hodinou v Ostravě si své ratolesti vyzvedli rodiče.

Věříme, že i letos se všem dětem soustředění líbilo a budou na něj dlouho vzpomínat (stejně jako my 🙂 ).

Markéta Suderová a Robin Talacek
trenéři Školy taekwon-do ITF Ostrava

173 fotografií