Letní oddílové soustředění 2020

Dlouho jsme plánovali a organizovali soustředění, které nám v době Velikonoc překazila pandemie. Nakonec vše vyšlo až o pár měsíců později, a to 18. až 20. července. Zázemí nám poskytl Hotel Petr Bezruč v podhorských Malenovicích, který nabízel mimo ubytování také prostory pro cvičení a kulturní program.

Během tří dnů měly děti o cvičení i zábavu postaráno. Náplň tréninků byla pestrá a záměrně sestavena tak, aby obsahovala co nejvíce ze skladby taekwonda. Procvičovaly se základní techniky i technické sestavy, sebeobrana, kopy pro speciální přerážecí techniky, prováděly se nácviky pro sportovní boj. Nesměli jsme opomenout fyzičku, kterou děti udržovaly či znovu nabíraly během překážkové dráhy a kruhového tréninku. Klasická cvičení byla vždy doplněna o pohybové a míčové hry.

Abychom se nadýchali čerstvého vzduchu, došli jsme procházkou k nedalekým Satinským vodopádům, jež svou pohádkovou atmosférou nabízejí krásný pohled.

Večerní program patřil kulturně-vzdělávacím aktivitám. Děti otestovaly své vědomosti v taekwondo kvízu, namáhaly fantazii při skládání puzzle z taekwondo fotografií a vymýšlely a prezentovaly své nově založené školy bojových umění. Aby jen nezapojovaly mozkové buňky, mohly si odpočinout u projekce animovaného filmu Karcoolka.

První zkušenost na našem soustředění je velice pozitivní a jen nás mrzí, že společně strávený čas tak rychle utekl. Chválíme děti za jejich slušné a příkladné chování, smysl pro humor i snahu vydat ze sebe to nejlepší. Těšíme se zase v příštím roce 🙂

Robin Talacek
trenér Školy taekwon-do ITF Ostrava

290 fotografií